Stowarzyszenie Elektryków Polskich – podstawowe informacje

SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich to polska organizacja zajmująca się integracją elektryków polskiego pochodzenia. Jest to organizacja pozarządowa, która działa już od wielu lat, ponieważ początki Stowarzyszenia sięgają okresu zaborów. Członkostwo w SEP bazuje na formule otwartej, dlatego też zrzesza ono zarówno uczniów szkół zawodowych i techników w kierunkach elektrycznych, jak i również inżynierów działających w branży z wieloletnim doświadczeniem.

Zadania SEP

Głównym celem SEP jest popularyzowanie tematu elektryki oraz edukacja w tym zakresie, przede wszystkim organizowanie szkoleń uprawniających do obsługi różnych urządzeń elektrycznych oraz nadzorowanie ich prowadzenia i uczestnictwo w egzaminach. Także Stowarzyszenie prowadzi działalność w zakresie oceny zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia oraz współpracę międzynarodową pod nazwą Association of Polish Electrical Engineers.

Oddziały SEP

Odziały Stowarzyszenia Elektryków Polskich znajdują się na terenie całego kraju. Poniżej prezentujemy listę miast, w których działają oddziały SEP.

Biała Podlaska, Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Gorzów, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice (Oddz. Zagłębie Węglowe), Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Lublin, Łomża, Łódź, Nowa Huta, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra.

Powiązane artykuły::