Uprawnienia do obsługi ładowarek teleskopowych

Ładowarki teleskopowe zaliczają się do kategorii wózków widłowych I WJO i do ich obsługi konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Podstawą do uzyskania uprawnień w tym zakresie jest wzięcie udziału w szkoleniu, które prezentuje dokładne informacje dotyczące pracy z wykorzystaniem tego rodzaju wózków. W trakcie szkolenia kursant otrzymuje szeroką wiedzę dotyczącą obsługi urządzenia i bierze udział w zajęciach praktycznych.

Po zakończeniu nauki przystępuje się do egzaminu zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin ten składa się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Po dobrym kursie jego przejście jest formalnością. Nadawane po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uprawnienia na ładowarki teleskopowe ważne 5 lat i pozwalają na obsługę urządzeń wszystkich typów, między innymi z takim osprzętem wymiennym jak łyżki, kosze, zawiesia dźwigowe, zamiatarki, widły i innego typu.

Uprawnienia mogą być również wydane w innych językach oprócz polskiego, co powoduje, że mogą być one również podstawą do poszukiwania zatrudnienia poza naszym krajem.

Powiązane artykuły::