Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Szkolenie z zakresu przepisów przeciwpożarowych

Zajęcia teoretyczne i praktyczne

Każdy pracownik musi znać przepisy przeciwpożarowe, ponieważ bez nich nie może zostać dopuszczony do stanowiska pracy. Takie przepisy poznajemy na szkoleniu wstępnym BHP, jednak z czasem można zapomnieć podstawowych zasad. W dodatku, zwykle bardziej poświęca się uwagę zagadnieniom z bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego na przepisy PPOŻ nie ma już czasu. Można jednak poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu dzięki szkoleniu w Ośrodku KURSO.

Dlaczego warto?

Zgodnie z art. 209 kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek wyznaczyć pracowników, aby wykonywali zadania w razie pożaru, takie jak ewakuacja. Musi też zapewnić odpowiednie środki do zwalczania ognia. Aby mieć pewność, że należycie Państwo się wywiążą z tego obowiązku prawnego, należy przeprowadzić szkolenie w zakresie przepisów przeciwpożarowych. Najlepszym wyjściem jest organizacja takiego kursu dla całego personelu. Dzięki temu cała firma jest bezpieczniejsza, gdy dojdzie do pożaru: pracownicy wyjdą z całego zdarzenia bez szwanku, a ewentualne straty będą minimalne. Grunt to także przydatność tej wiedzy w życiu codziennym – po przebytym szkoleniu pracownik wie, co zrobić, gdy w jego własnym domu wybuchnie pożar, a także dowie się, jak postępować w przypadku oparzeń.

Co proponujemy?

Ośrodek KURSO oferuje Państwu szkolenia wstępne i okresowe z przepisów przeciwpożarowych. Co charakteryzuje nasze szkolenia?

DoświadczenieNasza kadra jest odpowiednio wykwalifikowana do prowadzenia tego typu kursów i posiada wieloletnie doświadczenie.
NowoczesnośćSprzęt, który udostępniamy słuchaczom, a także nasze sale sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających.
AktywizacjaProgram szkolenia angażuje i jest wyjątkowo bogaty – zawiera także ćwiczenia praktyczne.

Kurs wstępny jest przeznaczony dla tych, którzy dopiero zaczynają pracę na swoim stanowisku. Takie szkolenie przede wszystkim służy wprowadzeniu do przepisów PPOŻ. Również dzięki temu poznaje się zasady postępowania w przypadku pożaru. Natomiast szkolenie okresowe stanowi przypomnienie i ewentualne uzupełnienie wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych. Oba typy kursów są warte rozważenia.

Zagadnienia z zajęć

Zarówno szkolenie wstępne, jak i okresowe są oparte na dwóch częściach – teoretycznej i praktycznej. Oto jakie tematy mogą być PPOŻ w zakładzie pracyporuszane na zajęciach:

  • Rozpoznanie zagrożenia pożarowego na miejscu pracy
  • Rozmieszczenie sprzętu gaśniczego – odpowiednie instruowanie
  • Instrukcja pożarowa w zakładzie pracy
  • Informacje o oznaczeniach ewakuacyjnych
  • Zapoznanie z oznaczeniem pożarowym budynku
  • Proces prowadzenia ewakuacji
  • Przeprowadzenie procedur związanych z alarmowaniem
  • Obsługa sprzętu gaśniczego, np. gaśnica
  • Nauka pierwszej pomocy w razie pożaru

Zagadnienia mogą zostać dowolnie poszerzone i dostosowane w zależności od oczekiwań zleceniodawcy. Dzięki temu pracownicy mogą w jak najlepszy sposób posiąść wiedzę dopasowaną do charakteru ich pracy. Na naszych zajęciach organizujemy różne pokazy, a uczestnicy mogą wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach. Warto zaznaczyć, że po przebyciu szkolenia każdy dostaje odpowiednie zaświadczenie. To sprawia, że wiedza ma swoje potwierdzenie w postaci dokumentu.

Profesjonalizm

Nasze kursy przede wszystkim charakteryzuje wysoka jakość kształcenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu instruktorów jesteśmy świadomi potrzeb naszych zleceniodawców. Wszystkie nasze szkolenia są prowadzone w nowoczesnych salach. Tak samo posiadany przez nas sprzęt charakteryzuje się nowoczesnością. Dzięki niemu jest możliwe prowadzenie zajęć w dogodnych warunkach i w atrakcyjnej formie. Angażujemy także uczestników do wykonywania różnych aktywności, przez co szkolenie jest o wiele ciekawsze. Program kursu jest stale aktualizowany w oparciu o najnowsze przepisy i wytyczne. Wszystko to gwarantuje pełen profesjonalizm kształcenia w Ośrodku KURSO.

Gdzie odbywa się kurs?

Zajęcia teoretyczne i praktyczne

Podstawowymi lokalizacjami są nasze oddziały, które znajdują się w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Bielsku-Białej. Tam właśnie można się zapisać na szkolenie odbywające się na miejscu w formie otwartej bądź zamkniętej. W kursie otwartym biorą udział wszyscy chcący poszerzyć swoje kompetencje. W przypadku szkolenia o charakterze zamkniętym uczestnikami są osoby z danej grupy zorganizowanej. Kursy prowadzimy w różnych terminach, które są udostępnione na naszej stronie internetowej. Jeśli chcą Państwo zorganizować zajęcia na terenie swojego zakładu pracy, istnieje taka możliwość! Nasz Ośrodek może dojechać do każdego miejsca w Polsce – nieważne, gdzie się Państwo znajdują. Jesteśmy w stanie zorganizować kurs w dowolnie wskazanym miejscu niezależnie od tego, czy to sala szkoleniowa, czy Państwa zakład pracy.

Wycena

Jesteśmy świadomi, że najważniejszym kryterium, jakie przesądza o zapisaniu się na kurs, jest jego cena. W naszym przypadku zależy ona od liczby uczestników. Mamy rabaty dla większych grup zorganizowanych. Również wiemy, że niektórzy lubią się targować, dlatego umożliwiamy Państwu negocjację ceny. Wszystko to dla Państwa korzyści! Aby dowiedzieć się więcej i otrzymać wycenę, zachęcamy do napisania do nas przez formularz kontaktowy.

Jeśli tylko chcecie…

Ośrodek KURSO ma w swojej ofercie nie tylko rozmaite kursy. W przypadku, gdy potrzebne są inne usługi w zakresie przepisów przeciwpożarowych, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Mamy w ofercie usługi rzeczoznawcy i instruktora, a także możemy zapewnić ochronę przeciwpożarową budynku zakładu pracy. Do tego doradzamy profesjonalnie wielu firmom. W razie potrzeby jesteśmy w stanie dokonać konserwacji, przeglądu czy naprawy sprzętu gaśniczego. Te i wiele innych usług mamy w korzystnych cenach. Więcej szczegółów na ten temat jest również dostępnych na naszej stronie.

Znajomość przepisów przeciwpożarowych jest kluczowa dla bezpieczeństwa firmy, dlatego tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w naszych szkoleniach i skorzystania z oferty naszych innych usług w tym zakresie. Ośrodek KURSO zaprasza do kontaktu w oddziałach oraz przez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Wiedza na temat zapobiegania pożarom jest naprawdę przydatna zarówno na stanowisku pracy, jak i w życiu codziennym.


Więcej informacji:

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
10 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38