...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Chcesz posiadać uprawnienia na obsługę sprężarki?

Firma KURSO oferuje kurs w zakresie obsługi sprężarki. Dzięki odbytemu szkoleniu w naszej firmie dowiesz się jak w bezpieczny i sprawny sposób obsługiwać sprężarkę. Pod okiem naszej kadry możesz nabyć widzę dotyczącą eksploatacji i konserwacji instalacji sprzężonego powietrza każdego rodzaju.

Dlaczego pozwolenia na sprężarkę?

Sprężarki, kompresory, ssawy, dmuchawy i inne instalacje sprzężonego powietrza to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Specjalistyczne kompresory znaleźć można praktycznie w każdym warsztacie samochodowym. Kompresory mają swoje miejsce nie tylko u mechanika, można je znaleźć zasadniczo wszędzie tam, gdzie potrzebne jest sprzężone powietrze. Takie Instalacje stosuje się także w malowaniu ciśnieniowym czy przy obsłudze narzędzi pneumatycznych.

We wszystkich tych przypadkach swoją pracę możesz znaleźć jako instalator oraz konserwator instalacji sprzężonego powietrza. Dlatego też warto rozważyć poniesienie swoich kwalifikacji, które pozwalają na obsługę sprężarki

Jak wygląda szkolenie na sprężarkę?

Sprężarki zaliczają się w Polsce do urządzeń objętych dozorem technicznym. Znaczy to, że do ich obsługi należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje, należy najpierw odbyć odpowiednie przeszkolenie i ukończyć z pozytywnym wynikiem egzamin końcowy przed komisją powołaną przez URE.

Kurs na sprężarkę składa się z dwóch części — teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej kursanci otrzymują w formie wykładów informacje dotyczące bezpiecznej eksploatacji i prowadzenia konserwacji urządzenia. Tematy poruszane w firmie KURSO to m. in.:

 • Akty prawne regulujące eksploatacje i konserwacje instalacji sprzężonego powietrza;
 • Rodzaje sprężarek i zasady ich działania;
 • Rozpoczynanie i kończenie pracy ze sprężarką;
 • Prowadzenie dokumentacji technicznej przy konserwacji sprężarki;
 • Wymagania dotyczące zbiorników ciśnieniowych wynikające z przepisów UDT;
 • Regulacja wydajności sprężarek;
 • Automatyczna regulacja ciśnienia;
 • Przepisy w zakresie BHP.

Następnie w części praktycznej   będzie można przećwiczyć nabytą wiedzę w kontrolowanym środowisku. Uczestnicy mają tutaj okazję zapoznać się ze specyfikacjami sprężarki i sprzętu potrzebnego do jej odpowiedniej konserwacji. W ramach oferty, firma KURSO zapewnia wszystkim kursantom dostęp do urządzeń specjalnie przystosowanych do tego typu ćwiczeń. Dzięki temu osoby biorące udział w szkoleniach naszej firmy mogą podejść do końcowego egzaminu z pewnością zaliczenia go.

Egzamin, przebiega podobnie jak szkolenie, składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy muszą odpowiedź na szereg pytań otwartych i zamkniętych potwierdzających ich znajomość zasad bezpiecznego korzystania ze sprężarki. Następnie w części praktycznej osoby zdające egzamin muszą wykonać poprawnie przed komisją wyznaczoną przez UDT szereg czynności związanych z konserwacją i eksploatacją instalacji sprzężonego powietrza. Osoby, które uzyskają pozytywny wynik z obu części egzaminu otrzymują uprawnienia na sprężarkę.

Data ważności uprawnień na sprężarkę wydawanych przez komisję powołaną przez URE wynosi 5 lat. Po tym okresie należy ponownie zdać egzamin z pozytywnym wynikiem, aby odnowić swoje uprawnienia.

Ile trwa kurs na sprężarkę?

Długość zależy od wielu czynników. Najważniejszy jest tutaj poziom doświadczenia każdego uczestnika. Nasza firma oferuje szkolenia na sprężarkę zarówno dla osób bez doświadczenia jak i tych, którzy chcą jedynie odświeżyć nabyte wcześniej uprawnienia. W przypadku osób uczących się od początku długość takiego kursu może wynieść nawet kilkadziesiąt godzin. Dla osób odnawiających jedynie wcześniej nabyte pozwolenie firma KURS oferuje ekspresowe szkolenia, trwające jeden dzień i kończące się jeszcze tego samego dnia egzaminem.

Terminy szkoleń w KURSO są zmienne. W przypadku kursów otwartych są one organizowane regularnie w ciągu całego roku. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z grafikiem na naszej stronie internetowej.

Po za standardowymi szkoleniami odbywającymi się w dni robocze nasza firma jest w stanie dopasować się do potrzeb klienta. Oferujemy również szkolenia weekendowe czy wieczorowe, przeznaczone specjalnie dla osób pracujących bądź studiujących w trybie dziennym. Dzięki kursom w firmie KURSO każdy może poszerzyć swoje predyspozycje zawodowe

Gdzie odbywają się kursy na sprężarkę?

Siedziba firmy KURSO znajduje się w Warszawie. Tam też prowadzone są zajęcia Nasza firma ma jednak swoje oddziały w całej Polsce, dodatkowo nasza kadra może dojechać na szkolenie do klientów indywidualnych.

Część teoretyczna może dodatkowo odbywać się za pośrednictwem internetowej platformy edukacyjnej firmy KURSO. W przypadku niektórych kursów istnieje możliwość przeprowadzenia całego szkolenia, włącznie z egzaminem, zdalnie. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę.

Kto może się zapisać?

W szkoleniach prowadzonych przez firmę KURSO może wziąć udział praktycznie każdy. Wystarczy spełniać zestaw podstawowych warunków:

 • Ukończone 18 lat;
 • Wykształcenie przynajmniej podstawowe;
 • Brak przeciwwskazań lekarskich do pracy z instalacjami sprzężonego powietrza.

Nasza firma oferuje zarówno kursy otwarte, dostępne dla każdego oraz kursy prywatne, przeznaczone dla firm chętnych poszerzyć kompetencje zawodowe swoich pracowników.

W przypadku kursów otwartych cena i ich długość zależy od poziomu kursu i jego długości. Osoby chętne zapisać się na kurs otwarty na sprężarkę w firmie KURSO zachęcamy do zapoznania się z terminarzem na naszej stronie.

Osoby chętne zapisać pracowników swojej firmy na z zakresu obsługi sprężarki w firmie KURSO zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami. Cena czy długość kursu zależy od wielu detali takich jak ilość uczestników czy miejsce szkolenia, ceny dla firm korzystających z usług firmy KURSO są zawsze obliczane indywidualnie. Dodatkowo firmy podejmujące dłuższą współpracę z firmą KURSO mogą liczyć na preferencyjne stawki.


Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38