...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Ładowarka teleskopowa – podstawowe informacje

Nowoczesne ładowarki teleskopowe to wszechstronne urządzenia, które wykorzystywane są w szeregu różnych czynności. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami zasięgu i udźwigu, są niedrogie w eksploatacji i dodatkowo także mogą być wyposażone w różnego rodzaju dodatkowy osprzęt, który poszerza ich możliwości.

Zgodnie z przepisami UDT ładowarkę teleskopową kwalifikuje się jako WJO I, zaliczana jest ona do „Wózków jezdniowych podnośnikowych specjalizowanych” jako wózek z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem albo też ze zmiennym wysięgiem. Również można spotkać się z określeniem urządzenia jako wielozadaniowy nośnik osprzętów.

Urządzenia te mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie, rolnictwie, także służą do prac magazynowych, przemysłowych, przeładunkowych i innych. Dzięki temu, że wyposażane są w duże koła, są również w stanie pracować na różnego rodzaju nawierzchniach.

Ładowarki teleskopowe mogą służyć jako:

  • koparki
  • dźwigi, na przykład ze zbloczem hakowym
  • spychacze
  • ładowarki widłowe
  • podesty koszowe do prac na wysokości

Do obsługi ładowarek teleskopowych potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. W celu ich otrzymania należy wziąć udział w szkoleniu przekazującym kluczowe informacje dotyczące tego rodzaju urządzeń, a także uczące ich obsługi. Po zakończeniu szkolenia uczestnik podchodzi do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług szkoleniowych!

Powiązane artykuły::

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
22 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38