...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Kurs przygotowujący do pracy na lądzie i na morzu na podnośnikach koszowych i nożycowych (boom lifts, scissor lifts)

Aby pracować na podnośnikach koszowych i nożycowych (boom lifts, scissor lifts) za granicą, trzeba zdać egzamin i zdobyć certyfikat

Celem szkolenia jest przygotowanie operatorów zwyżek do pracy za granicą i umożliwienie im uzyskania potrzebnych uprawnień. W zajęciach mogą brać udział osoby o różnym poziomie wiedzy i doświadczenia. Program może być dostosowany zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i tych, które posiadają już polskie uprawnienia UDT i potrzebują jedynie uzupełnienia wiedzy. Szkolenie jest zakończone egzaminem, a osoby, które go zaliczą, otrzymują certyfikat niezbędny do pracy w wybranych krajach.

Szkolenia są organizowane stacjonarnie, w Warszawie, lub zdalnie, w formie e-learningu. Wybierając tę drugą opcję, należy pamiętać, że konieczne jest wówczas uzupełnienie jej o część praktyczną w naszej siedzibie.

Program szkolenia jest odpowiedni dla osób planujących pracę w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. Jest zgodny ze standardami grupy OMHEC, do której należą wymienione kraje, a także z następującymi normami ISO: MEWP 18878.

Informacje o szkoleniu

Program:

  • Typy podnośników używane do prac na wysokości
  • Budowa poszczególnych elementów urządzeń: platformy roboczej, wysięgnika, systemu sterowania
  • Kontrola podnośników
  • Zapewnianie stabilności w czasie pracy
  • Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i kontroli
  • Zasady BHP obowiązujące w razie wypadku i awarii
  • Ćwiczenia praktyczne
  • Egzamin końcowy

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18, mają wykształcenie co najmniej podstawowe i u których nie stwierdzono przeciwwskazań zdrowotnych do pracy z tego typu urządzeniami.

Czas trwania jest zależny od tego, czy w szkoleniu uczestniczy osoba początkująca, czy taka, która ma już doświadczenie w obsłudze. W tym drugim przypadku możliwe jest skrócenie części teoretycznej. Wykłady trwają około 8 godzin.

Certyfikat po szkoleniu

Mając uprawnienia do obsługi podnośników (boom lifts, scissor lifts) można łatwiej znaleźć pracę za granicą

Po zaliczeniu egzaminu końcowego (teoria i praktyka) uczestnik otrzymuje certyfikat w formie elektronicznej. Jest on ważny przez 5 lat od momentu wydania. Jest on dokumentem, którym można się posługiwać, ubiegając się o pracę na lądzie i na morzu, w tym na platformach wiertniczych. W wymienionych krajach wymaga się go od osób prowadzących prace instalacyjne, konserwacyjne, naprawcze na wysokości powyżej 2 metrów.

Szczegóły organizacji szkolenia

Wszystkie zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w Warszawie lub zdalnie (tylko część teoretyczna). Aktualne terminy można poznać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

Organizujemy również szkolenia dla firm, w dostosowanych do potrzeb klienta terminach.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy w pierwszej kolejności do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie z często zadawanymi pytaniami.

Szkolenie UDT boom lifts, scissor lifts


Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
10 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38