...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Kurs na podesty ruchome “pająki” z egzaminem UDT

Podesty ruchome “pająki”: niewielkie urządzenia o dużej wysokości roboczej, wykorzystywane w pracach budowlanych i remontowych

Kurs został stworzony z myślą o osobach, które chcą podjąć pracę jako operator podestów przejezdnych przewoźnych, zwanych pająkami. Zakres przekazywanej w trakcie szkolenia wiedzy dostosowujemy do potrzeb uczestników – prowadzimy zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla osób posiadających już pewną wiedzę i umiejętności. Szkolenie jest zakończone egzaminem, którego zaliczenie prowadzi do otrzymania uprawnień UDT.

Czym jest podest ruchomy przejezdny

Popularne “pająki” są zaliczane, zgodnie z kategoryzacją Urzędu Dozoru Technicznego, do podestów ruchomych przejezdnych przewoźnych. Urządzenia tego typu są przeznaczone do przemieszczania pracowników na stanowiska za pomocą platformy roboczej, na której wykonuje się pracę. Zgodnie z definicją UDT podest ruchomy przewoźny powinien składać się z platformy roboczej z elementami sterującymi, wysięgnika w formie nożycowej albo przegubowej oraz podwozia.

Podest ruchomy przejezdny, podobnie jak wszystkie inne podesty ruchome, podlega dozorowi technicznemu. Aby móc wykonywać na nim prace, należy posiadać przyznawane przez UDT uprawnienia.

Cechy charakterystyczne podestów typu “pająki”:

  • Wyposażone w gumowe koła lub gąsienice umożliwiające szybkie przemieszczanie na miejsce pracy
  • Podwozie posiada ramiona (w kształcie nóg pająka) zapewniające stabilizację w czasie wykonywania prac
  • Na większe odległości podesty przewoźne są transportowane odpowiednio przygotowanymi przyczepami samochodowymi
  • Niewielka waga, wymiary, szerokość przejazdowa pozwala na wykonywanie prac “pająkami” w terenie o niskiej nośności podłoża, dużym nachyleniu, na terenach gęsto zabudowanych, a także w pomieszczeniach
  • Szeroko stosowane w budownictwie do prac montażowych na zewnątrz i wewnątrz budynków (instalacje, pokrycia dachowe, rynny itp.), napraw, kontroli, prac porządkowych – przycinania gałęzi, odśnieżania, napraw oświetlenia, linii telefonicznych i energetycznych, montażu lamp, reklam

Szczegóły kursu na operatora podestów ruchomych przewoźnych

Podesty przewoźne, zwane pająkami - urządzenia objęte dozorem technicznym

Organizujemy kursy otwarte, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, oraz kursy w grupach zamkniętych, dla pracowników firm. Przy rejestracji na szkolenie przeprowadzamy z klientem wywiad i diagnostykę potrzeb, dzięki czemu możemy ustalić, ilu godzin zajęć i jakiego zakresu wiedzy potrzebuje, by dobrze przygotować się do egzaminu. Czas trwania szkoleń jest zróżnicowany dla poszczególnych grup, może wynosić od około 8 do 35 godzin.

Zajęcia przeprowadzane są w 2 częściach, jako wykład z instruktorem (zajęcia na sali lub online – webinary) oraz jako ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem urządzeń znajdujących się w naszej bazie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat organizacji kursów na podesty ruchome, cen, terminów itp., zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie z często zadawanymi pytaniami.

Egzamin UDT i uprawnienia

Po zakończeniu części szkoleniowej uczestnicy biorą udział w egzaminie państwowym, którego przeprowadzeniem zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego. Z naszej strony zapewniamy pomoc w kwestiach organizacyjnych: przeprowadzamy zapisy na egzamin, wysyłamy uczestnikom przypomnienia, a także odpowiednio planujemy czas szkolenia. UDT przeprowadza egzaminy w określonych terminach i to do nich dostosowujemy terminy zajęć – dzięki temu nasi kursanci nie muszą czekać przez wiele tygodni na egzamin. Przy odpowiednim planowaniu czas oczekiwania może wynosić nawet kilka dni roboczych.

Uczestnicy kursów mogą dodatkowo przygotowywać się do egzaminów, wykonując testy próbne dostępne na naszej platformie edukacyjnej. Wśród zamieszczanych tam materiałów mogą także znaleźć skrypty z zajęć oraz filmy instruktażowe.

Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów z testu wiedzy z pytaniami zamkniętymi oraz z części praktycznej egzaminu kandydatowi na operatora wydawane są uprawnienia. Są one ważne przez 5 lat i uprawniają do pracy z podestami przewoźnymi (pająkami) na terenie Polski i w wybranych krajach.

Reklama szkolenie UDT uprawnienia do obsługi podestów ruchomych pająki


Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
8 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38