...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Podesty ruchome stacjonarne – kurs obsługi z egzaminem UDT

Proponujemy Państwu udział w szkoleniu, którego celem jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie operatora podestów stacjonarnych. To urządzenia o szerokim zastosowaniu w branży budowlanej, przy remontach, a także w magazynach i halach fabrycznych. Do ich obsługi potrzeba jednak dużej wiedzy na temat sposobu ich działania i zasad bezpieczeństwa, a także umiejętności praktycznych. Kwalifikacje te można uzyskać, biorąc udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowanych przez doświadczonych instruktorów z naszego Ośrodka. W ramach kursu operatora podestów ruchomych stacjonarnych odbywa się egzamin na uprawnienia UDT.

Stacjonarne podesty ruchome – kurs przygotowujący do egzaminu

W ramach zajęć uczestnicy poznają takie zagadnienia, jak zasady bezpiecznej eksploatacji urządzeń, budowa i zastosowanie podestu ruchomego stacjonarnego, obowiązki operatora przy pracy, stosowanie środków i sprzętu ochronnego, przepisy dozoru technicznego. Oprócz wykładów kurs obejmuje także ćwiczenia praktyczne, które odbywają się na placu manewrowym z wykorzystaniem sprzętu z naszej bazy.

Czas trwania szkolenia jest zróżnicowany – zależy od poziomu doświadczenia i potrzeb danej grupy. Jeśli w szkoleniu biorą udział osoby z doświadczeniem w obsłudze, czas zajęć może zostać skrócony nawet do 10 godzin. Oznacza to, że nawet 1 dzień szkoleniowy wystarczy, by uzupełnić zaktualizować informacje wymagane na egzaminie. W przypadku osób początkujących zajęcia obejmują pełen zakres materiału i trwają 10 do 32 godzin.

Stawiamy na skuteczną, praktyczną naukę zawodu. Nasi instruktorzy mają doświadczenie w przekazywaniu wiedzy w sposób aktywizujący uczestników. Do praktycznej nauki umiejętności obsługi podchodzimy indywidualnie i poświęcamy na nią kursantom tyle czasu, ile potrzebują. Dzięki temu możemy pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów UDT na naszych kursach obsługi podestów ruchomych stacjonarnych.

Stacjonarne podesty ruchome: kurs a egzamin

Ukończenie szkolenia nie jest jednoznaczne z otrzymaniem uprawnień UDT. Szkolenia stanowią jedynie przygotowanie do sprawdzenia kwalifikacji. Aby otrzymać uprawnienia na podesty ruchome, należy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, który przeprowadzają inspektorzy UDT (z Warszawy lub innego miasta, w którym odbywa się kurs). Wówczas otrzymuje się zaświadczenie kwalifikacyjne w formie karty plastikowej, które jest dokumentem wymaganym podczas zatrudniania na stanowisku operatora. Zaświadczenie jest ważne przez 10 lat, obowiązuje na urządzenia z kategorii II P: podesty wiszące i stacjonarne.

Kurs “Podesty ruchome stacjonarne” – informacje dla uczestników

  • Wymagania: do udziału konieczne jest posiadanie co najmniej podstawowego wykształcenia, ukończenie 18 lat oraz odpowiedni stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem lekarskim. Od kursantów nie wymagamy doświadczenia ani praktyki w pracy z tego typu sprzętem.
  • Szkolenia dla firm: na życzenie klientów biznesowych możemy zorganizować zajęcia przygotowujące do zdobycia uprawnień dla pracowników firmy. Jesteśmy elastyczni w kwestii terminów i miejsca zajęć. W sprawie szczegółów prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo.
  • Inne informacje o kursach na podesty ruchome: cena, aktualne terminy i miejsce zajęć można uzyskać, kontaktując się z nami bezpośrednio: przez mail lub telefon. Tą drogą przyjmujemy również zapisy na zajęcia.

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
7 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38