...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Podesty ruchome – podstawowe informacje

Mają szerokie zastosowanie w transporcie bliskim, ale do ich obsługi konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień – podesty ruchome to urządzenia dźwigowe, które przeznaczone są do podnoszenia materiałów i osób. Są one wykorzystywane przede wszystkim podczas prac budowlanych oraz montażowych realizowanych na wysokościach zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Wszystkie podesty ruchome podlegają dozorowi technicznemu i muszą być one eksploatowane zgodnie z instrukcjami oraz zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Każde urządzenie powinno posiadać swój dziennik konserwacji, w którym odnotowuje wykonane czynności.

Jeżeli chcesz uzyskać uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszego szkolenia. Pomagamy naszym klientom w zdaniu egzaminu UDT i otrzymaniu uprawnień.

Podstawa prawna:

  • Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego (Dz. U. Nr 193, poz. 1890)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 1468), wydane na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy o dozorze technicznym

Powiązane artykuły::

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38