...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Zgrzewanie – podstawowe informacje

Zgrzewanie jest jedną z podstawowych technologii wykorzystywanych do trwałego łączenie ze sobą elementów, w szczególności części urządzeń oraz konstrukcji wykonanych z metali lub z tworzyw sztucznych. Stosuje się również zgrzewanie szkła z metalem.

Proces zgrzewania polega na rozgrzaniu powierzchni stykających się ze sobą w taki sposób, aby mogły one uzyskać stan plastyczny, inaczej ciastowaty, a następnie powierzchnie te dociskane są do siebie w celu ich połączenia. Zależnie od metody zgrzewania może również najpierw dojść do docisku, a potem rozgrzewania. Podczas procesu uplastycznieniu ulega jedynie nawierzchnia elementów na granicy styku.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod zgrzewanie jest zgrzewanie elektryczne oporowe, inaczej rezystancyjne, ale wykorzystuje się również innego rodzaju metody, między innymi zgrzewanie ogniskowe, tarciowe, indukcyjne, zwarciowe, gorącą płytą.

Aby móc prowadzić zgrzewanie profesjonalnie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i posiadanie uprawnień. Zapraszamy na kursy zgrzewania do naszego ośrodka Kurso!

Powiązane artykuły::

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
49 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38