Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

podnośniki koszowe

Rodzaje, budowa i zastosowanie podnośników koszowych

Czym jest podnośnik koszowy?  Podnośnik koszowy jest maszyną potrzebną jako wsparcie podczas prac na wysokościach i nie tylko. To rodzaj ruchomego podestu, który podlega dozorowi technicznemu. Chcąc z niego korzystać, potrzebne są specjalistyczne uprawnienia zawodowe, a dokładniej trzeba ukończyć kurs na operatora podnośnika koszowego.  Oczywiście nazwa podnośnik koszowy jest określeniemCzytaj więcej »

pracownik na rusztowaniu

Prace wysokościowe w budownictwie i przemyśle

Prace wysokościowe należą do jednych z najniebezpieczniejszych i wymagają specjalistycznych uprawnień.   Prace wysokościowe wykonują m.in.:  Kto może wykonywać prace na wysokościach?  Prace wysokościowe są to prace z wykorzystaniem rusztowań, konstrukcji budowlanych, drabin oraz innych podwyższeń, które znajdują się na wysokości przynajmniej jednego metra od podłogi lub terenu.  Prace na wysokościachCzytaj więcej »

zdjęcie sprężarki

KURS NA SPRĘŻARKĘ

Oferujemy profesjonalny kurs obsługi sprężarek! Nasze szkolenia to połączenie najwyższej jakości obsługi oraz specjalistycznej edukacji, dzięki której można zyskać upragnione uprawnienia zawodowe. To doskonała okazja na to, by zdobyć wymagane uprawnienia i cieszyć się znakomitymi efektami pod każdym względem. Zachęcamy do zapisania się na profesjonalne szkolenie obsługi sprężarek! Czym sąCzytaj więcej »

Ładowarka teleskopowa na polnej drodze

Ładowarki teleskopowe – czym są?

Ładowarki teleskopowe stały się powszechnymi maszynami, cechuje je szerokie zastosowanie i ciężko znaleźć osobę, która nigdy nie widziała ładowarki teleskopowej. Chcesz wiedzieć jakie jest zastosowanie tego urządzenia? Ładowarki teleskopowa sprawdzają się przy podnoszeniu, przenoszeniu i umieszczaniu na określonej wysokości różnych materiałów i przedmiotów. Najczęściej można je spotkać w branży rolniczej,Czytaj więcej »

zgrzewanie doczołowe

Zgrzewanie elektrooporowe i doczołowe – co możemy dzięki nim łączyć i jak się do tego przygotować

Rury wykonane z polietylenu zyskują na popularności. Stosuje się je w instalacjach sanitarnych, wodociągowych czy nawet gazowych. Zasady prowadzenia egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy i zgrzewaczy, którzy wykonują spawanie oraz zgrzewanie tworzyw termoplastycznych, określa norma PN-EN 13067. Jest kilka metod wykorzystywanych do łączenia rur PE. Jedną z najskuteczniejszych metod jest zgrzewanie elektrooporoweCzytaj więcej »

windy samochodowe

Jakim badaniom podlegają windy samochodowe

Windy samochodowe nazywane są również podestami załadowczymi. Są powszechnie stosowanymi urządzeniami dźwignicowymi, które montowane są w samochodach dostawczych oraz ciężarowych. Windy samochodowe to metalowe platformy, które pozwalają na rozładunek oraz załadunek towarów. Często przenoszone przez nie przedmioty są dużej masy oraz dużych rozmiarów. Zwykle wykonane są z wytrzymałych stopów metali.Czytaj więcej »

jak zdobyć uprawnienia

Co to jest UDT?

UDT czyli rozwijając skrót, jest to Urząd Dozoru Technicznego. Zajmuje się szeroko pojętą eksploatację, obsługą, rejestracją, konserwację i nadzorem nad urządzeniami dźwignicowymi. Jako instytucja państwowa, nadzoruje wszystkie urządzenia w naszym kraju, które są objęte dozorem technicznym, aby zapewnić bezpieczeństwo obsługi wszystkich instalacji. Czym zajmuje się UDT? Zakres działań, którymi zajmujeCzytaj więcej »

Użycie lutownicy w domu

Poznaj lutowanie miękkie i twarde

Lutowanie jedna z najpopularniejszych metod trwałego łączenia elementów metalowych przy pomocy metalowego spoiwa zwanego lutem. Prawidłowo wykonane daje solidne i estetyczne połączenie. Jest dość łatwe do zrobienia samemu za pomocą lutownicy – małego i prostego urządzenia. Zdarza się, że doświadczone osoby używają palnika. W przeciwieństwie do spawania nie uszkadza strukturyCzytaj więcej »

nalewak przy zbiorniku

Urządzenia do naprawiania i opróżniania zbiorników

Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników to tak zwane nalewaki (inaczej NO), które podlegają Transportowemu Dozorowi Technicznemu (TDT). TDT jest to państwowa osoba prawna działająca w oparciu o ustawę z dnia 21 grudnia 2000 roku o dozorze technicznym. Jest to jednostka dozoru technicznego i podlega ministrowi właściwemu do spraw transportu.Czytaj więcej »

’’osoba przy tablicy i osoby w ławkach

BHP dla pracodawców i osób kierujących

Bezpieczeństwo i Higiena pracy (BHP) jest to zbiór zasad oraz przepisów, który ma zapewnić higieniczne oraz bezpieczne warunki pracy. Bezpieczeństwo i higiena pracy to zarówno ochrona zdrowia i życia pracownika, jak i zapewnienie mu funkcjonalnych warunków w miejscu wykonywania pracy. Kwestie dotyczące BHP w miejscu pracy zostały przedstawione w dzialeCzytaj więcej »

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
15 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38