Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Oznaczenia i kolorystyka butli ciśnieniowych.

Zbiorniki przenośne ciśnieniowe

Gazy przemysłowe w znacznej części sprzedawane są w butlach wysokociśnieniowych o różnych pojemnościach i rozmiarach, gdyż wykorzystuje się je na wiele rozmaitych sposobów w prawie każdej branży przemysłowej. Zazwyczaj zawierają gaz w stanie sprężonym, ciekłym lub rozpuszczonym. Prawo europejskie reguluje zastosowanie zbiorników ciśnieniowych poprzez okresowe kontrole i transport zgodnie zCzytaj więcej »

Dokładność wykonywania zadań oraz odpowiednie narzędzia montera

Spawanie światłowodów

Od dawna można zaobserwować, jak wielkie znaczenie w naszych czasach odgrywa Internet i jego nieograniczone możliwości, dlatego dążymy do tego, aby był jak najszybszy i bezawaryjny. Jest wiele możliwości łączy na rynku między innymi połączenie kablowe, satelitarne, radiowe, telefoniczne oraz światłowodowe. Najlepszą z możliwych alternatyw jest właśnie światłowód, gdyż umożliwiaCzytaj więcej »

Charakterystyka wózka widłowego i jego rodzaje

Wózki widłowe i ich obsługa

Dla większości osób wózki unoszące czy też wózki podnośnikowe znaczą zupełnie to samo, jednak nic bardziej mylnego. Wózki unoszące tradycyjnie, również nazywane wózkami widłowymi tak naprawdę się do nich nie klasyfikują. Jak sama nazwa wskazuje, czynność “uniesienia” niewiele ponad podłogę, pomaga oderwać paletę od podłoża. Z kolei wózki widłowe podnośnikoweCzytaj więcej »

Żurawie HDS

Dla większości pracowników budowy pojęcie żurawia HDS czy dźwigu HDS jest w zupełności znane. Jednak osoby, które nie mają styczności z budownictwem, bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, na jakiej zasadzie działają samochody z HDS i w jakim wypadku są stosowane. Na drogach przy placach budowy niezwykle częstoCzytaj więcej »

Kurs palacza

Wielu z nas zastanawiało się, kto ogrzewa nasze mieszkania czy miejsca użyteczności publicznej. Taką osobę nazywa się palaczem CO. Jego główne zadania to obsługa kotłów, dostarczających ciepło, parę wodną i ciepłą wodę m.in. do budynków mieszkalnych, urzędów, przychodni, szpitali czy szkół. Obsługa wielkich i skomplikowanych kotłów ponad 50 KW, wymagaCzytaj więcej »

Dźwigi budowlane

Chyba nie ma na świecie osoby, która choć raz w życiu nie jechałaby windą. Mowa tutaj o zwykłej windzie w bloku mieszkalnym czy innym budynku. Takie windy są powszechnie używane, więc nie sposób o nich nie wiedzieć. Jednak nie o takich windach chcemy dziś opowiedzieć. Używałeś bądź wiedziałeś o istnieniuCzytaj więcej »

Żuraw wieżowy na placu budowy

Czym jest żuraw wieżowy? 

Żurawie wieżowe są dość powszechnym widokiem w większych miastach, przy większych i średnich placach budowy. Potocznie zwane są żurawiami budowlanymi bądź po prostu dźwigami budowlanymi. Są one urządzeniem dźwignicowym, kwalifikowanym jako jedne z największych maszyn roboczych. Do elementów składowych tego typu urządzenia dźwignicowego należy pionowy maszt (zwany wieżą) montowany naCzytaj więcej »

Podstawowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy

Co to jest pierwsza pomoc? Nagłe przypadki mogą nas zaskoczyć w każdym momencie. Dlatego warto mieć podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc to natychmiastowa opieka nad osobą poszkodowaną lub taką, która nagle potrzebuje pomocy. Należy ją zastosować jak najszybciej po wypadku lub w wyniku urazu. Pomoc, którąCzytaj więcej »

Rodzaje podestów ruchomych

Czym są podesty ruchome?

Mimo, że na pewno widziałeś tę maszynę nie raz, sama nazwa nic Ci nie mówi? Jest to bardzo możliwe, często umiemy opisać coś, wiemy jak wygląda i mniej więcej do czego służy, ale to jak się nazwa jest mniej ważne. A więc wyjaśniam: podesty ruchome to urządzenia z grupy dźwigów.Czytaj więcej »

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

pl_PLPolish
ZAPISY: +48 22 208 38 38