Szkolenie na uprawnienia UDT konserwatora
Osoby, które chcą poszerzyć zakres swoich umiejętności o uprawnienia na konserwatora żurawi kolejowych i na pojazdach kolejowych, zapraszamy do skorzystania z kursów zawodowych oferowanych przez naszą firmę szkoleniową.
Opis kursu
Kurs na uprawnienia na konserwatora żurawi kolejowych i na pojazdach kolejowych to szansa na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do wydajnej pracy jako konserwator. Szkolenie dzieli się na zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Kursanci podczas szkolenia zapoznają się z podstawowymi zasadami i obowiązkami pracy konserwatora, a następnie mają możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy teoretycznej w ramach części praktycznej, pod okiem wykwalifikowanych konserwatorów. Kurs kończy się egzaminem przed komisją UDT i otrzymaniem stosownego certyfikatu uprawniającego do wykonywania zawodu.
Program szkolenia obejmuje:
- ogólne informacje o żurawiach kolejowych,
- budowę żurawi kolejowych i na pojazdach kolejowych,
- информация о техническом надзоре,
- правила охраны труда и техники безопасности,
- eksploatacje dźwigów,
- obowiązki konserwatora żurawi,
- zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonych konserwatorów.
Co zapewniamy podczas trwania kursu:
- zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców,
- szkolenie praktyczne z instruktorami, którzy chętnie podzielą się z uczestnikami kursu swoją wiedzą i doświadczeniem,
- niezbędne materiały, by łatwo i przystępnie przyswoić wszystkie potrzebne wiadomości,
- po zakończeniu kursu to my umawiamy uczestnika na egzamin na konserwatora żurawi kolejowych i na pojazdach kolejowych w UDT.
Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne, aby wziąć udział w kursie?
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy spełniać podstawowe wymagania, są to:
- ukończony 18. rok życia,
- минимальное начальное образование,
- dobry stan zdrowia potwierdzony przez lekarza.
Czym jest żuraw kolejowy?
Jest to specjalistyczny pojazd kolejowy, który wykorzystuje się do poziomego bądź pionowego przemieszczania ładunków. Żurawi kolejowych używa się, m.in. do prac gospodarczych, remontowych, ładunkowych czy budowlanych, ale także do usuwania skutków katastrof kolejowych. W większości posiadają swój własny napęd, dzięki czemu mogą się przemieszczać po miejscu pracy z niewielką prędkością.
Prowadzimy również kursy na operatora, jak i konserwatora:
- żurawi samojezdnych (uprawniające do obsługi i konserwacji żurawi samojezdnych, przewoźnych i przenośnych oraz stacjonarnych),
- żurawi przewoźnych i przenośnych (uprawniające do obsługi i konserwacji żurawi przewoźnych i przenośnych oraz stacjonarnych),
- żurawi stacjonarnych,
- żurawi szynowych,
- żurawi wieżowych i szybkomontujących (uprawniające do obsługi i konserwacji żurawi wieżowych i szybkomontujących oraz szynowych),
- żurawi pływających (uprawniające do obsługi i konserwacji żurawi pływających i pokładowych),
- żurawi pokładowych.
Вопросы и ответы
Jak wygląda egzamin na uprawnienia konserwatora żurawia?
Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej pisemnej i praktycznej. Aby zaliczyć część teoretyczną, musisz odpowiedzieć dobrze na większość pytań. Po zaliczeniu kursant dopuszczony jest do egzaminu z części praktycznej by sprawdzić jego umiejętności z prawidłowej obsługi lub konserwacji żurawia.
Ile zarabia się jako operator lub konserwator żurawi?
Wynagrodzenie na stanowisku operatora lub konserwatora żurawi kolejowych jest dobre. Zależy ono m.in. od doświadczenia i umiejętności.