Учебный центр - КУРСО

Publikacje

Мостовые краны - основная информация

Мостовые краны zaliczane są do dźwignic. Ich praca następuje w ruchu przerywanym i pozwala na podnoszenie o opuszczanie ładunków za pomocą takich urządzeń jak подъемники i wciągarki. Suwnice wykorzystywane są w transporcie bliskim materiałów w poziomie i pionie na danym torze jazdy urządzenia. Ruch ten jest ograniczony zarówno poprzez szerokość mostu suwnicy, jak i przez wysokość opuszczania i podnoszenia ładunku.

Parametry pracy suwnicy to:

  • grupa natężenia pracy
  • masa własna
  • prędkości ruchów roboczych
  • rozpiętość
  • udźwig
  • wysokość podnoszenia

Wykorzystuje się trzy zasadnicze modele suwnic zależnie od ich konstrukcji. Są to suwnice pomostowe, inaczej natorowe, suwnice bramowe, a także suwnice podwieszone.

Suwnice pomostowe, które są wykorzystywanej najczęściej, to urządzenia, które montowane są głównie we wnętrzach, nap przykład w halach przemysłowych. Składają się z pomostu kratownicowego, który zainstalowany jest na szynach ułożonych pod sufitem obiektu. Na pomoście znajduje się wówczas cięgnik odpowiedzialny za manipulację ładunkami. Sterowanie suwnicą ma miejsce z poziomu roboczego bezprzewodowo lub przewodowo. Niektóre urządzenia tego typu mają także kabiny operatorów.

Drugi popularny typ to suwnice bramowe, które określane są też potocznie jako bramownice. Są one używane w szczególności na składowiskach i pochylniach stoczniowych. Zbudowane są z pomostu umieszczonego na dwóch mostach łączących ze sobą dwie albo wyższą liczbę bram. Są wyposażone w powozia szynowe lub kołowe, a na pomoście urządzenia także przesuwa się cięgnik. Obsługa także ma miejsce z poziomu roboczego albo z kabiny operatora.

Похожие статьи::

Записаться на собеседование
Укажите свой контактный номер
8 люди заказали звонок сегодня

Мы позвоним вам в ближайшее время

РЕГИСТРАЦИЯ: +48 22 208 38 38