...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Spawanie światłowodów

Specjalistyczne szkolenie z teoretycznych i praktycznych umiejętności w zawodzie spawacza światłowodów w KURSO, pozwala zdobyć niezbędne kompetencje i uprawnienia w obszarze kładzenia oraz łączenia kabli w jednej z najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych. Branża teletechniki, oparta na sieci światłowodowej, rozwija się dynamicznie.  Specjaliści po takim kursie, jak szkolenie organizowane w KURSO, są  poszukiwani na rynku pracy. Niedobór wykwalifikowanych kadr i znakomita koniunktura rynku światłowodów, pozwalają na zdobycie przyszłościowej pracy.

Kursant podczas zajęć praktyczno-technicznych

To, co może zyskać słuchacz:

 • uprawnienia spawalnicze; imienne świadectwo ukończonego szkolenia, stosowny wpis do książki spawacza,
 • rzetelną wiedzę i umiejętności, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw technologii światłowodowej i spawarki do łączenia kabli w tym systemie,
 • nowy zawód; możliwość rozwoju w wielu branżach, korzystających z technik spawania światłowodów, tj.  biomedyczna, teleinformatyczna, budownictwo,
 • nowe uprawnienia/ przedłużenie okresu ważności dotychczasowych, w wykonywanym już zawodzie,

Profesjonalne zaplecze merytoryczne

Nasza kadra to dobrze przygotowani specjaliści – wykładowcy, w tym inżynierowie, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.  Klarownie tłumaczą poruszane zagadnienia, wspomagają kursantów praktycznymi instrukcjami oraz odpowiedzą na wszelkie pytania w kontekście szkoleń UDT UDT. Przygotowane materiały dydaktyczne będą stanowić także pomocne wsparcie w opanowaniu i doskonaleniu umiejętności w obszarze spawalnictwa światłowodów. Wszystkie nasze kursy realizujemy jako niepubliczna placówka oświatowa, wpisana do rejestru szkół i placówek niepublicznych w Warszawie.

Przystosowane zaplecze techniczne

Przeszkolenie odbywa się w pomieszczeniach, dedykowanych prowadzeniu prac spawalniczych światłowodów. Zapewniamy bezpieczne stanowiska pracy, w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt, narzędzia i materiały. Zajęcia odbywają na mocy zezwolenia jednostek nadrzędnych, w oparciu o najwyższe normy, na podstawie aktualnych przepisów prawnych.

Zakres zagadnień teoretyczno-praktycznych na kursie

 • Rodzaje włókien optycznych i ich parametry,
 • Złącza światłowodowe oraz ich typy i zastosowanie,
 • Przygotowani kabli światłowodowych i osprzętu do spawania,
 • Obsługa spawarki światłowodowej,
 • Spawanie włókien światłowodowych,
 • Pomiary Kontrolne,
 • Zasady BHP w trakcie pracy.

Kursant podczas zajęć praktyczno-technicznych

Wymagania wobec uczestnika kursu

Prace spawalnicze wiążą się z ekspozycją na takie ryzyka jak np.: wysoka temperatura materiałów, wydzielanie się oparów i niebezpieczeństwa wynikające z użytkowania sprzętów. W związku z tym, istnieją wymogi formalne w stosunku do kandydatów, chcących wziąć udział w kursie: powinni oni być pełnoletni, z wykształceniem, co najmniej, podstawowym, a stan ich zdrowia musi potwierdzić stosownym zaświadczeniem lekarz specjalista medycyny pracy.

Dodatkowe udogodnienia

Co do zasady, nasze szkolenia odbywają się na terenie całego kraju, w formule szkoleń otwartych. Jednakże, na specjalne życzenie klienta firmowego, zorganizujemy szkolenie w dowolnej miejscowości w Polsce, w charakterze szkolenia zamkniętego.

Bogata oferta szkoleń UDT w KURSO

Jesteśmy ośrodkiem, posiadającym wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń UDT/ G1, G2, G3/ HDS/ pierwszej pomocy przedmedycznej/ BHP i ppoż. Prowadzimy szkolenia ukierunkowane na odbiorców indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Nasze oddziały są zlokalizowane w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Bielsko-Białej. Już teraz można sprawdzić naszą ofertę i zapoznać się z aktualnie obowiązującym cennikiem.

Dla zainteresowanych

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby indywidualne, chcące podwyższyć swoje kwalifikacje, jak i klientów instytucjonalnych, mających na celu kształtowanie kadr w oparciu o ustalone ramy prawne i najbardziej aktualną wiedzę. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub potrzebują Państwo dodatkowej informacji, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

kurs spawanie światłowodów


Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
3 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38