...
Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Uprawnienia spawalnicze

Do prowadzenia prac spawalniczych potrzebne jest odpowiednie przygotowanie – tylko osoba właściwie przeszkolona oraz z uprawnieniami jest w stanie znaleźć pracę w charakterze spawacza.

Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. Nr 40, poz. 470) wskazuje, że prace spawalnicze powinny być prowadzone tylko przez te osoby, które mają odpowiednie świadectwo egzaminu spawacza, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lub też książkę spawacza – dokumenty te muszą być wystawione zgodnie z przepisami i Polskimi Normami.

W Polsce uprawnienia spawaczom nadają instytucje takie jak:

  • Urząd Dozoru Technicznego
  • Instytut Spawalnictwa w Gliwicach
  • Polski Rejestr Statków

Uprawnienia do spawania nie tylko są kluczowe z punktu widzenia dopuszczenia do pracy, ale stanowią one również pewnego rodzaju potwierdzenie kwalifikacji zawodowych, dlatego też ich posiadanie jest kluczowe. Raz nadane uprawnienia nie muszą być już odnawiane. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą kursów spawalniczych – dzięki nim można uzyskać kompleksowe przygotowanie i podejść do egzaminu i zdać go bez problemu.

Powiązane artykuły::

Zapisz się na rozmowę
Podaj nam numer kontaktowy
55 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38