Kurs alpinistyczny – uzyskaj uprawnienia wysokościowe

Kurs wysokościowy

Zapraszamy na kurs wysokościowy w ośrodku Kurso! Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu branżowemu oraz współpracy z najlepszymi fachowcami wiemy, jak zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Duże znaczenie ma dla nas jakość kształcenia, dlatego nasz kurs alpinistyczny jest zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wymogami prawnymi i z naciskiem na to, aby praca na wysokości wykonywana przez naszych kursantów była całkowicie bezpieczna.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie kursantów do egzaminu na uprawnienia wysokościowe. Są one przeznaczone dla osób chcących pracować jako alpinista przemysłowy.

Kategorie uprawnień wysokościowych:

• dostęp linowy – do prowadzenia prac na wysokościach przy użyciu lin
  • dostęp budowlany – przy bezpiecznej pracy na drabinach, rusztowaniach, podestach i innych elementach konstrukcji na wysokości

Program szkolenia

Nasz kurs alpinistyczny został zaprojekowany na podstawie aktualnych wymogów. Po zakończeniu nauki wydajemy zaświadczenie zgodne z Rozporządzaniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).

Uprawnienia do pracy na wysokości ważne są przez 3 lata. Po tym czasie uprawnienia wysokościowe należy odnowić poprzez udział w jednodniowym kursie przypominającym.

Tematy poruszane podczas zajęć:

• wymogi prawno-organizacyjne przy pracach na wysokości
  • zagrożenia podczas pracy na wysokości
  • prezentacja sprzętu wysokościowego i zasady jego obsługi
  • organizacja pracy na wysokości zgodnie z BHP
  • ćwiczenia praktyczne

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

• ukończone 18 lat
  • co najmniej wykształcenie podstawowe
  • stan zdrowia pozwalający na pracę jako alpinista przemysłowy potwierdzony stosownym zaświadczeniem lekarskim

Zajęcia prowadzone są jako otwarte, a także jako zamknięte – dla grup zorganizowanych. Szkolimy na terenie miasta Warszawa oraz innych miejscowości.

Zapraszamy do wybrania naszych usług!