Publikacje

Uprawnienia do obsługi suwnic

Suwnice wymagają posiadania odpowiednich uprawnień do ich obsługi. Można uzyskać je poprze uczestnictwo w specjalnych szkoleniach na suwnice, które organizowane są obecnie w wielu różnych ośrodkach szkoleniowych działających w całej Polsce. Uprawnienia nadawane są w dwóch kategoriach: II S – suwnice, wciągniki i wciągarki obsługiwane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne warsztatowe ICzytaj więcej »

Eksploatacja suwnic

Urządzenia nazywane suwnicami mają szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi w halach produkcyjnych, montażowych, a także innych obiektach przemysłowych, również na składowiskach, w stoczniach, w magazynach. Ze względu na swoją konstrukcję pozwalają na szybkie manipulowanie różnego rodzaju ładunkami w przestrzeni wyznaczonej przez swój obszar roboczy. Suwnice mogą być obsługiwane jedynie przez osoby posiadające odpowiednieCzytaj więcej »

Suwnice – podstawowe informacje

Suwnice zaliczane są do dźwignic. Ich praca następuje w ruchu przerywanym i pozwala na podnoszenie o opuszczanie ładunków za pomocą takich urządzeń jak wciągniki i wciągarki. Suwnice wykorzystywane są w transporcie bliskim materiałów w poziomie i pionie na danym torze jazdy urządzenia. Ruch ten jest ograniczony zarówno poprzez szerokość mostu suwnicy, jak i przezCzytaj więcej »

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie